POEZIJASCG - forum POEZIJASCG -
DOBRODOÅ LI NA FORUM O POEZIJI I JOÅ  PONEƈEMU !

POČETNAPOČETNA  PitanjaPitanja   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Korisničke grupeKorisničke grupe   REGISTRACIJAREGISTRACIJA 
 ProfilProfil   Proveri porukeProveri poruke   PristupiPristupi 

Kiborge - K.B.

Napiši novu temu   Odgovori na poruku    POEZIJASCG - forum -> POEZIJA - www.poezijascg.com
Pogledaj prethodnu temu :: Pogledaj sledeęu temu  
Autor Poruka
ljuba-trebotin
Site Admin

Pridružio: 10 Avg 2006

PorukaPoslao: Čet Jan 11, 2007 10:19 am    Naslov: Kiborge - K.B. Odgovoriti sa citatom

POEZIJA KOJU PIÅ E Kiborge K.B.

SVETLO

Sta radis sam u mraku ? ƈijeg te svetla plaÅ”i jacina ?
ƈiju to srodnu duÅ”u opet tražiÅ”,korakom belim,od kreĆØa I dima ?
Lako je naƦi bol u sreƦi,treba ti malo bola sreƦina,
Ne vidiÅ”,joÅ” je to za tebe daljina,
Kada bi ljudi ovladali tugom, postala bi za tren disciplina.
Pogledom oka ledi se težina,ako ti je srce veƦ postalo glina,
Udahni tugom umetnost,iz oĆØaja izvajaj najlepÅ”u figuru.
Pokreni sebe oko sveta,prestani biti moralna meta,
Život je igra beskrajnog leta,osnaži se zovom divljine.,
SebiĆØnoā€¦
SebiĆØnoā€¦
SebiĆØnoā€¦
Potraži za sebe nove vrline!

Kiborge K.B.

ljuba-trebotin
Site Admin

PorukaPoslao: Sub Jan 20, 2007 11:15 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Književni opus kiborge K.B.

ODRAZ TISINE k.b.

Tisinaā€¦ Da li me odsustvo zvuka moze prilagoditi buci. Da li je eho isto sto I senka. Budim se I dok sanjam, samo na tren ,kraci od sekunde,osnovne jedinice trenutka,naseg vremena,ali sve vreme spavam. Ako vidim sve greske,da li ih kvalitetno percepiram,ako ih ne mogu ispraviti. Svaka greska vec pripada proslom vremenu. Da li je san samo svesnost svojih apetita I neumorna glad mogucnosti,zelja za delic sopstvenog odraza. Da li je odraz isto sto I ja,ili I on ima svojstveni odraz I licno ja odraza u sopstvenom odrazu. Senka se spaja onog trenutka kad nestane svetla,ne zeli s tobom poci u mrak. Retke su senke koje se odricu svetlosti. Za pogresnu senku ja predstavljam mrak.
U odrazu sopstvene tisane kad kad zna biti prilicno bucno.

kiborge K.B.
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora
ljuba-trebotin
Site Admin

PorukaPoslao: Sub Jan 20, 2007 11:33 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Književni opus - kiborge K.B.

ONA

Ponekad dajem zvezdama
oblik tvoga lika,
oseƦajuƦi tvoj dodir
svakim treptajem vetra.

Tako daleko
a tako blizu,
nestajeÅ”,
u senci oblaka,
nedostižnaā€¦

kiborge K.B.
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora
ljuba-trebotin
Site Admin

PorukaPoslao: Uto Jan 23, 2007 12:09 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Književni opus - Kiborge K.B.

SEBIƈNA ILUZIJA

Gledam kada ti to hoƦes, vidim kada ti to želis. SebiĆØna iluzija kao senka ne znane proÅ”losti, brises sve tragove, a ne zeliÅ” reƦi baÅ” niÅ”ta.

Nijedne reĆØi da li sam vredan dok lutam sam, pustim ulicama mojih snova, kao Å”apat, tiho, sto tiÅ”e, plaseci se razbudjivanja svesti. Ti neƦes znati ko sam ja, jer ti nikada neƦes videti sebe onako kako te ja vidim, ostaƦeÅ” nema, ali glasnija od bilo kog Å”apata, postaƦeÅ” Å”etaĆØ, lutalica, ali nikada neƦeÅ” osetiti snove, biƦes ono sto si oduvek bila, sebiĆØna iluzija, samo pogled.

Nestvarno i lažno, pomalo preteƦi, bez ijednog glasa, nemo koraĆØaÅ” tankom linijom veĆØnosti, bez stajanja i bez osvrtanja, bez imalo nade u ono sto je nekada bilo sve.

NiŔta. To je sada sve.

Odvratan oseƦaj usamljenosti koji prolazi kroz svaku poru tela, ostavljajuci za sobom trag jedne zime i veĆØite stope u snegu. Neuspeli beg jedne senke.

Nisam. Niti Ʀu ikada viÅ”e biti isti, kao da ne postojim, ali diÅ”em crtu odraza neke nove proÅ”losti buduƦeg vremena. OseƦam da ne oseƦam, iako vidim i ono sta ne vidim. IspuÅ”tam krik, tako neĆØujan da ga nadglasava tiÅ”ina. Odsustvo zvuka kao najlepÅ”a muzika.

Ponekad vetar donosi vazduh koji odiÅ”e mirisom, smeÅ”a gasova koja dobija boju, oblik, postojanje, misao koja je svemoguƦa i beskrajna.

I najmanja laž savlada tiŔinu.

(citat ā€œodsustvo zvuka kao najlepsa muzikaā€ by IVO ANDRIC)

Kiborge K.B.

Tetrabyblos

Pridružio: 24 Jan 2007

PorukaPoslao: Sre Jan 24, 2007 1:10 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Krik olova, eksplozija misica
ispod jutrom orosenog lisca
~
Vlazna oka, u zbun skrivena
izdaleka gleda, Boginjom spasena.

Jedna srna
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
ljuba-trebotin
Site Admin

PorukaPoslao: Pet Jan 26, 2007 10:57 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Književni opus - Kiborge K.B.

PROÅ LOST BUDUƆEG VREMENA

ProÅ”lost buduƦeg vremena.

Tiho je . ViÅ”e i ne odlazim na ta mesta , zakopavam , odbacujem bilo kakvu povezanost, lažem da ne postoje , a zatim laž maskiram i granam na viÅ”e manjih a ne manje velikih laži, ne bi li sam sebi zavarao trag i poverovao u koliĆØnik sopstvene istine . Kreiram buduƦa seƦanja i uspomene delovanjem na sad . Ako usavrÅ”im laž neizmerno istinitom, neopisivo lepom, i bogatom sadržinom, jednoga dana , mnogo godina posle sad , sasvim siguran Ʀu reƦi , imao sam lepu proÅ”lost buduƦeg vremena .

Ono Å”to ostaje smo mi sami u datim trenucima vremena, samo Å”to ih po njihovoj osobenosti nazivamo lepim ili ružnim seƦanjima, uspomenama.

Kiborge K.B.

Prikaži poruke iz poslednjih:   
Napiši novu temu   Odgovori na poruku    POEZIJASCG - forum -> POEZIJA - www.poezijascg.com Sva vremena su GMT + 1 sat
Strana 1 od 1

Skoči na:  

Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu