POEZIJASCG - forum POEZIJASCG -
DOBRODOÅ LI NA FORUM O POEZIJI I JOÅ  PONEƈEMU !
 
 POČETNAPOČETNA  PitanjaPitanja   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Korisničke grupeKorisničke grupe   REGISTRACIJAREGISTRACIJA 
 ProfilProfil   Proveri porukeProveri poruke   PristupiPristupi 

POEZIJASCG - PRVI PUT - PRIPREMNI RADOVI
Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeci
 
Napiši novu temu   Odgovori na poruku    POEZIJASCG - forum -> KNJIGA *POEZIJASCG*
Pogledaj prethodnu temu :: Pogledaj sledeęu temu  
Autor Poruka
BileMilojevic



Pridružio: 04 Feb 2007
Poruke: 65
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Mar 19, 2008 9:07 pm    Naslov: Grad Lazarev Odgovoriti sa citatom

Najzad- kompletni simboli: i prvi put, i treŔnjin cvet, i Lazarev
herojski grad...
Å ta joÅ” treba?-NiÅ”ta osim velike ĆØestitke Bobi za ostvarenje
konaĆØne definicije slikom.
Naravno i prethodni predlog od Bibi i Zoce je solidan samo
nedovoljno harmoniĆØan i taman.Ali to je veliki napor i njima
takoĆ°e ĆØestitam.
Tenzija bilo kakva je izmiŔljanje bez razloga. Niko se ni na koga
povodom ovih reŔenja nije naljutio i za to nema razloga.

Svima pozdrav srdaĆØni i zakljuĆØite priĆØu o svim moguƦim aspektima
ove metafore.
M.MilojeviƦ
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Mariadeyana



Pridružio: 12 Jan 2007
Poruke: 16

PorukaPoslao: Sre Mar 19, 2008 9:14 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

I ja sam ZA. Hvala Bobo tebi i tvom drugaru!

Pozdrav
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
zoca



Pridružio: 25 Jan 2007
Poruke: 9

PorukaPoslao: Čet Mar 20, 2008 12:08 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Vidi se stvarno da je profesionalno uradjena priprema i za to svaka cast.
Posto mozemo da se izjasnjavamo (ali molim lepo ne zelim da se *zavadim* ni sa kim) evo mog misljenja.
- mnogo su sumorne boje
- Ljubu javno molim jos jednom da odustane od Adama i Eve, mnogo mi je pretenciozno uz naslov PRVI PUT.... sta prvi put ??? Pa to i deca znaju..
- uostalom pre mi lici na korice istorije umetnosti nego ne knjigu grupe ljudi koji resise s optimizmom da ukorice svoje radove.

Ne kazem da necu naruciti knjige za sebe, kakve god bile ... ali volela bih da me te korice razvesele kada ih pogledam.

Znam, nije lako, ali mozda treba odustati od slika, napraviti zlatne ili srebrne korice sa naslovom koji je uradjen u blindruku (to je ono kada su slova sipupcena) uz to neki cvetic tresnje, diskretno ..elegantno.. nista napadno, opterecujuce, sumorno .. Ja lepotu nalazim u jednostavnosti.

Mozda se nadje jos neki moj istomisljenik .

Svima veliki pozdrav
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
ljuba-trebotin
Site Admin


Pridružio: 10 Avg 2006
Poruke: 279
Lokacija: KruŔevac

PorukaPoslao: Čet Mar 20, 2008 12:25 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Pa, teÅ”ko je sve dobre predloge skupiti i objediniti. Ja sam uvek za kompromis. ZnaĆØi Prihvatam sardnju i na kraju Ʀe svi dobri predlozi biti objedinjeni. Kad to kažem evo na Å”ta mislim.

1.Zocin idejni rad sa treÅ”njom POEZIJASCG, definitivno Ʀe biti zaÅ”titni znak i ovog, a i svih izdanja iza kojih Ʀe stajati sajt poezijascg.

2. Bobina zadnja strana Lazarev grad u igri je za zadnju ili neku od unutraŔnjih strana korica

3. Kole i Ceca Ʀe raditi joÅ” malo oko Adama i Eve i trenutne radne verzije.

4. Ima joÅ” jedna moguƦnost sa profesionalnom slikarkom, koju je angažovao naÅ” izdavaĆØ, ali videƦemo.

5. Nemojte mi zameriti, ali neko mora da preseĆØe, a ja Ʀu zajedno sa izdavaĆØem morati da preuzmem taj rizik.

Å to se tiĆØe uplata, do sada je uplate izvrÅ”ilo po evidenciji izdavaĆØa 36 ĆØlanova, i ja bih sve prijavljene pesnike zamolio da u narednih 5 dana izvrÅ”e uplatu, s napomenom da u knjizi neƦe biti zastupljeni oni koji to ne urade. Takodje, i ugovor treba podpisati i poslati na KPZ KruÅ”evac.

Eto to je to, i imajte na umu da PRVI PUT izdajemo jednu knjigu, pa samim tim, traba imati razumevanja i tolerencije i negovati duh zajedniÅ”tva, jer samo tako idemo ka svom cilju, sledeƦoj knjizi, za koju
možemo formirati drugi uredjivaĆØki tim.

Pozdrav i zahvalnost svima koji se trude da *PRVI PUT* bude poseban doživljaj! Ljuba.

_________________
*Šta je mir duŔe, naspram oŔtrih ivica slobode*
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora
Boba



Pridružio: 25 Nov 2006
Poruke: 108

PorukaPoslao: Čet Mar 20, 2008 1:57 am    Naslov: korice Odgovoriti sa citatom

Zahvaljujem se na podrsci i onima koji su uvideli lepotu i kvalitet.
Ljubi moram da kazem da se ne moze objediniti nesto sto se ne objedinjava.
Ja se izvinjavam ako sam nekog na bilo koji nacin uvredila.Moja namera nije bila da se namecem,niti mi treba priznanje,samo sam htela da pokazem kako se to profesionalno radi.Sve sto ste do sad radili povodom korica bilo je potpuno amaterski.
Sto se tice Adama i Eve,tu sam temu obradjivala jer je bila uslov,a u potpunosti se slazem sa Zokom.Zasto se Prvi put mora objasnjavati slikom?Pa prvi put izdajemo zajednicku zbirku,zar jednostavnije ne moze biti.
Kad je istorija umetnosti u pitanju,ona bar daje ozbiljnost ovoj saradi.
Ima mnogo slika i fotografija sa tresnjom koje bi bile idealno resenje,ali Adam i Eva bi tu bili suvisni.No ne vredi pricati o tome kad je resenje jos pre pocetka bilo nametnuto.

Sve vas prijateljski pozdravljam
Boba
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
likota



Pridružio: 31 Okt 2006
Poruke: 65
Lokacija: BAR

PorukaPoslao: Čet Mar 20, 2008 10:00 am    Naslov: lka Odgovoriti sa citatom

Naravno da ovu polemiku ne treba stavljajti u licni plan.Ja cak nisam ni uocio da je resenje koje sam kritikovao Bobino(naravno uradio bih to i da sam znao uprkos velikog postovanja i simpatije koje gajim prema njoj).
Valjda ne treba da objasnjavam da bi makar nama pjesnicima simbolika i metafora morale biti na prvom mjestu.Pa zar sa Lazarevim gradom ne bi bolje pristajala "Kosovka djevojka" koja poji ranjenog viteza srbskog vodom.
Zar ta voda ne simbolise zivot,cistotu,lijek,Vaskrsenje...zar da je zamijenimo
zmijom i jabukom,sunovratom u bezumljem .No dobro,mozda nam ne bi bilo "PRVI PUT",prihvatam da postoji i drugo vidjenje,i druga simbolika koja u razvalinam Lazarevog grada vidi samo razvalinu.
Oprostite mi sto sam mozda tezak,ali ja moram da kazem sto mislim i nisam stroziji prema drugima nego prema sebi.Ne namecem svoje resenje,cak bih
i u slucaju da se prihvati ovo koje sam kritikovao,pozelio svu srecu projektu i ucesnicima u njemu....samo ja ne bih mogao da budem dio toga.
_________________
Pjesnik bez Gospoda je kao pjevac bez sluha.
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Mariadeyana



Pridružio: 12 Jan 2007
Poruke: 16

PorukaPoslao: Čet Mar 20, 2008 10:45 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Da.Svi smo upravu.Jos za prvu radnu verziju dizajna rekla sam da je najbolje uraditi sto jednostavnije,bez kica,upadljivih slika,i raznih boja.A ja sad vise ne znam sta je uslov za ovaj dizajn?Adam i Eva?Tresnja?Lazarev grad?Pa ako nije uslov Adam i Eva,onda naravno bolje bez njih.Kako Ljubo rece najbolje bi bio crtez-ilustracija mozda jednog slikara.Kao prvo to bio originalni rad slikara cije bi ime bilo u knjizi i ne bi bilo kopije raznih slika i crteza.Takodjer Kosovka djevojka je vec otrcana i svugdje se koristi pa s toga ne mora da se nadje i u ovoj knjizi koja nosi naslov PRVI PUT.Na netu se mogu naci i sugestije sto se tice palete boja za poeziju.Svaki vrsni graficki radnik,dizajner i izdavac morali bi o tome znati.

I dalje sam misljenja da je izgled knjige veoma bitan kao i sadrzaj iste.
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
pollakova



Pridružio: 30 Sep 2006
Poruke: 372
Lokacija: tu pa tamo... i opet

PorukaPoslao: Čet Mar 20, 2008 9:35 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Prvo mala digresija. Mislim da motiv 'kosovke devojke' nikako ne moze ni da bude, ni da izgleda otrcan za nas Srbe, pogotovu u ovako jednom nesrecnom trenutku. Premda se slazem sa Mariom i Ljubom da je mozda pre za neku pozadinu ili sredinu.
Boba je fantasticno odradila naslovnicu. ali sam misljenja da treba postaviti i preostalih dvadesetak i vise Koletovih radova. I na kraju, svakako ce jedan izabrati i zar nam nije najvaznije da ta knjiga vec jednom bude odstampana Razz

Srdacno:))
_________________
o , sramota Horacio ako bi ti umro, kakav bi skandal ostavio iza sebe ........................
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Mariadeyana



Pridružio: 12 Jan 2007
Poruke: 16

PorukaPoslao: Pet Mar 21, 2008 12:11 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Ceco,ne moras me odmah ispravljati.Znam tko su Srbi i sta im je svetinja.Mozda sam upotrebila pogresan izraz,ali nije zlonamjeran pa da se mora odmah komentarisati.Pod otrcano sam mislila da je to vec svima poznato pa s toga ne mora biti i u ovoj knjizi.Ova knjiga bi mogla ponijeti drugaciji dizajn osim vec poznate slike.Mada nemam nista proiv bas ni da se ista nadje i na knjizi PRVI PUT.

Nemojte molim vas odmah gristi na sve sto se kaze.
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
likota



Pridružio: 31 Okt 2006
Poruke: 65
Lokacija: BAR

PorukaPoslao: Pet Mar 21, 2008 10:20 am    Naslov: lika Odgovoriti sa citatom

Kad sam naveo primjer "kosovke djevojke",nisam imao namjeru da to bude moj predlog.Samo sam zelio da predocim kako bi trebalo tragati za simbolikom koja ce biti bliza i nama kao ljudima i trenutku u kome se nalazi nasa otadzbina.Ja svojim pisanjem tragam za SVJETLOM,za nadom,za obecanim nam Vaskrsenjem,pa bih volio da i korice knjige u kojoj ce se naci i moje pjesme bude u duhu tih nasih stremljenja.
meni je to vazno iako sam svjestan da ce mnogi reci da pretjerujem...da sam sitnicav....
Ima beskonacno mnogo resenja,ne pada mi na pamet da namecem svoje jer nisam kompetentan za to,ali smatram da imam pravo ocekivati da u jeku kampanje i pjesnickih susreta posvecenih Kosovu,i ova nasa knjige(pa i njene korice) daju svoj doprinos borbio koju vodimo.
_________________
Pjesnik bez Gospoda je kao pjevac bez sluha.
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
lepa_S



Pridružio: 17 Avg 2006
Poruke: 924
Lokacija: ch

PorukaPoslao: Pet Mar 21, 2008 12:03 pm    Naslov: Re: lika Odgovoriti sa citatom

Ni na nebu ni na zemlji!

Ceco, tebi Koletu Bobi i njenom drugu, svaka c''ast za trud i rad.
Sto se tvog prethodnog posta tice - Iskreno dostojanstveno i jasno!
Dopao mi se Zocin post kao i Biletova teznja za najlepsim koricama.
Ako bi doslo do toga da biram izmedju Adama&Eve i ''Kosovke devojke'' Podrazumeva se da bi me sibolika ''Kosovke devojke'' odusevila.
Korice treba da zrace, i bitno da se oseti eho Bozanske ljubavi!

Mozda bi svaka polemika prestala ako bi Ljuba uzeo slike od svih Nas koji ucestvujemo i napravio skup pesnika na koricama sa naslovom ''prvi put'' Iza tresnjin cvet, zastitni znak poezijescg!
Ovo je trenutna inspiracija koja mi pade na pamet! Ne uzmite mi za zlo, sto sam napisala ono sto sam mislila!

SNOP POZDRAVA ZA SVE!

_________________
Docekaj me osmehom... ...
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
pollakova



Pridružio: 30 Sep 2006
Poruke: 372
Lokacija: tu pa tamo... i opet

PorukaPoslao: Pet Mar 21, 2008 1:44 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

O moja Maria Razz mozda sam brzopleto uletela u diskusiju ali nisam imala zadnje namere, nikako. Molim te da me shvatis i opravdas moj preemotivni osecaj. Odakle ti ideja da bih grizla?Smile i zasto se ti molim te, oseti tako prozvanom? Pa ja nikako ne ocekujem da svi imamo zajednicki niti ukus, niti simpatiju ali dobra diskusija nikad nije na odmet. Tako samo mozemo ucvrstiti prijateljstvo:))
a uostalom i konacni dogovor nam je tu na dohvat ruke a to je najvaznije!

Jedino sto mi smeta je sto je diskusija postala vrlo zanimljiva, (u najmanju ruku) ako ne i gore ali Boze moj. Sta je, tu je.
_________________
o , sramota Horacio ako bi ti umro, kakav bi skandal ostavio iza sebe ........................
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
pollakova



Pridružio: 30 Sep 2006
Poruke: 372
Lokacija: tu pa tamo... i opet

PorukaPoslao: Pet Mar 21, 2008 2:03 pm    Naslov: Re: lika Odgovoriti sa citatom

lepa_S ::
Ni na nebu ni na zemlji!



Mozda bi svaka polemika prestala ako bi Ljuba uzeo slike od svih Nas koji ucestvujemo i napravio skup pesnika na koricama sa naslovom ''prvi put'' Iza tresnjin cvet, zastitni znak poezijescg!
Ovo je trenutna inspiracija koja mi pade na pamet! Ne uzmite mi za zlo, sto sam napisala ono sto sam mislila!

SNOP POZDRAVA ZA SVE!


Ova ti uopste nije losa Razz Ma dajte nek bude najbolja koja god da je:))
_________________
o , sramota Horacio ako bi ti umro, kakav bi skandal ostavio iza sebe ........................
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
KnezevicGordana



Pridružio: 05 Dec 2007
Poruke: 9

PorukaPoslao: Pet Mar 21, 2008 2:43 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

ZaŔto jednostavno kada može komplikovano.
Toliko polemike oko razliĆØitih ukusa i želja da to veƦ prelazi u tenziju.

LiĆØno mi se dopada Lepin i Zoricin predlog
Lepota je u jednostavnosti zar ne?
Kako god da bilo ja jedva ĆØekam da ta knjiga ugleda svetlost dana.

Neka mi ne zameri niko, ovo je samo moje miŔljenje...
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Mariadeyana



Pridružio: 12 Jan 2007
Poruke: 16

PorukaPoslao: Pet Mar 21, 2008 3:41 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Zao mi je sto se razlicite ideje shvataju pogresno.
A ja cu jasno i dostojanstveno reci da vise necu ucestvovati na radu ove knjige i povlacim se iz svega ovoga!


Maria
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:   
Napiši novu temu   Odgovori na poruku    POEZIJASCG - forum -> KNJIGA *POEZIJASCG* Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeci
Strana 4 od 7

Skoči na:  

Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu


Powered by phpBB © 2001 phpBB Group
Prevod by CyberCom
Chronicles phpBB2 theme by
Jakob Persson (http://www.eddingschronicles.com). Stone textures by Patty Herford. .